Ekrany projekcyjne - Adeo, Avers, Projecta, NOBO, Avtek

Jak wybrać ekran projekcyjny ?

Jak wybrać ekran projekcyjny ?

Ekrany projekcyjne są nieodłącznym elementem każdej sali konferencyjnej, auli wykładowych i coraz częściej sal szkolnych i naszych domów.
Ważne jest, aby odpowiednio dobrać ekran tak, aby spełniał swoje funkcje i w pełni pokazywał możliwości projektora. Często zdarza się, że kupując projektor i wyświetlając obraz na ścianie uniemożliwiamy odwzorowanie wszystkich kolorów,odcieni i kontrastów, które może wyświetlić projektor.

Jaki ekran kupić, aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię projekcyjną ?

Jaki ekran kupić, aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię projekcyjną ?

W momencie, gdy kupiliśmy nowy projektor, pozostał nam jeszcze wybór odpowiedniego ekranu. Trzeba podjąć nie tylko decyzję o tym, jakiego rodzaju powierzchnia ma zostać użyta, czy jaka przekątna będzie odpowiednia do warunków w których odbywać się będzie projekcja. Ważnym elementem jest też typ ekranu, a to ma bezpośredni związek z pomieszczeniem (jego wielkością, wystrojem etc.), a także z tym, jakie są oczekiwania wobec niego.

 

Dlaczego warto kupić ekran ramowy ?

Dlaczego warto kupić ekran ramowy ?

Duże sale konferencyjne, profesjonalne instalacje audio-video czy hi-endowe kina domowe wyposażone są najczęściej w bardzo dobry sprzęt projekcyjny. Użycie wysokiej jakości projektorów skłania do zakupu równie dobrego jakościowo ekranu. W takim momencie odpowiednim wyborem powinien być ekran ramowy.

Ekrany projekcyjne Adeo - Personal Screen System i system kontroli jakości

Ekrany projekcyjne Adeo - Personal Screen System i system kontroli jakości

System personalizacji ekranów Adeo - Personal Screen System - to jedno z najbardziej charakterystycznych rozwiązań oferowanych przez Adeo Screen. System personalizacji umożliwia produkcję ekranu o parametrach ściśle określonych przez klienta. Dzięki temu firma Adeo Screen jest w stanie zaoferować klientom produkty najbardziej zbliżone do ich oczekiwań i w możliwie najkrótszym czasie.

Jak samodzielnie dobrać wielkość ekranu do projektora ?

Jak samodzielnie dobrać wielkość ekranu do projektora ?

Na stronie http://www.projectorcentral.com każdy zainteresowany może samodzielnie sprawdzić, jak dobrać odpowiednią wielkość ekranu do posiadanego projektora. Żeby skorzystać z kalkulatora projekcji wchodzimy na powyższą stronę i wybieramy zakładkę „Throw Calculator”, następnie z listy wybieramy producenta projektora i model projektora. Możemy również znaleźć nasz projektor wpisując jego model w okno wyszukiwarki. Po wybraniu właściwego modelu projektora na ekranie pojawią się podstawowe informację o wybranym przez nas projektorze oraz szereg możliwych ustawień i parametrów do wyboru.

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.