Jak wybrać ekran projekcyjny do szkoły ?
22.04.2024

Jak wybrać ekran projekcyjny do szkoły ?

Zastanawiasz się jaki ekran projekcyjny wybrać do szkoły? Na co zwrócić szczególną uwagę, w jakie opcje dodatkowe wyposażyć ekran projekcyjny? Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór.
 

Wybór ekranu projekcyjnego do szkoły zależy od kilku czynników:

 

1. Rodzaj posiadanego projektora:
 

  • Projektory o krótkim rzucie: Te projektory wymagają mniejszej odległości między projektorem a ekranem projekcyjnym, co czyni je idealnymi do mniejszych klas. Ekrany do projektorów o krótkim rzucie mają specjalną powłokę, która odbija światło pod kątem, zapewniając wyraźny obraz.

np. Projektor krótkoogniskowy EPSON EB-530

 

  • Projektory o standardowym rzucie: Te projektory wymagają większej odległości między projektorem a ekranem, zatem doskonale sprawdzą się w większych salach lekcyjnych czy aulach. Ekrany do projektorów o standardowym rzucie mają różne rodzaje powierzchni, które wpływają na jasność, kontrast i kąt widzenia.

np. Projektor EPSON EB-FH52

 

 

2. Rozmiar ekranu projekcyjnego:

Rozmiar ekranu powinien być dostosowany do wielkości klasy i odległości między projektorem a ekranem. Ogólnie rzecz biorąc, ekran powinien mieć co najmniej 100 cali dla klas o standardowym rozmiarze i powyżej 100 cali dla większych klas.
 

3. Typ ekranu projekcyjnego:
 

  • Ekrany projekcyjne ścienno-sufitowe: Te ekrany są montowane na stałe na ścianie lub suficie i są idealne do sal lekcyjnych, w których projektor jest używany regularnie. Standardowe ekrany projekcyjne są ręcznie rozwijane, ale możemy zamówić ekran, który będzie elektrycznie rozwijany, wyposażony w przełącznik ścienny lub pilota. Ekran projekcyjny elektryczny jest najczęściej wybieranym do szkół.

np. Ekran elektryczny ADEO RUGBY PRO

 

  • Ekrany projekcyjne przenośne: Te ekrany są łatwe do rozstawiania i składania, co czyni je idealnymi do sal lekcyjnych, w których projektor jest używany sporadycznie. Ekrany projekcyjne przenośne występują w dwóch wariantach. Pierwszy to ekran ze statywem na trójnogu, gdzie maksymalna szerokość ekranu wynosi 250 cm, a drugi wariant to ekran rozkładany ramowy. W zestawie z takim ekranem otrzymujemy stelaż oraz skrzynie transportową. Szerokość takiego ekranu może wynosić nawet 6-7 metrów.

np. Ekran ramowy Avtek FOLD 360

jak wybrać ekran do szkoły

 

4. Materiał ekranu projekcyjnego:
 

  • Ekrany projekcyjne matowe: Te ekrany rozpraszają światło, co zapewnia szeroki kąt widzenia i redukuje odblaski. Są idealne do jasnych klas.

Powierzchnie projekcyjne matowe: Vision White, Matt White

  • Ekrany błyszczące: Te ekrany zapewniają jaśniejszy obraz, ale mają węższy kąt widzenia i mogą powodować odblaski. Są idealne do ciemnych klas.

Np. powierzchnia AmbientGrey
 

5. Wzmocnienie ekranu projekcyjnego:
 

Ekrany w szkołach są często narażone na uszkodzenia mechaniczne. Należy wybrać ekran z wytrzymałą powierzchnią i konstrukcją, która wytrzyma intensywne użytkowanie.
 

Dodatkowe funkcje:

  • Ekrany z czarną ramką: Czarna ramka poprawia kontrast obrazu i sprawia, że ​​jest on bardziej wyrazisty.
     
  • Ekrany z napinaczami: System napinaczy sprawia, że powierzchnia projekcyjna jest doskonale napięta, nie faluje, a to przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu.

np. Ekran elektryczny ADEO Tensio Alumid z napinaczami

 

Jakie ekrany kupiłu nas szkoły ?
 

Przed zakupem ekranu projekcyjnego do szkoły warto skonsultować się z naszym ekspertem, który pomoże dobrać odpowiedni model do potrzeb danej placówki.

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.