Ekrany recznie rozwijane

Adeo Screen jest włoskim producentem ekranów projekcyjnych. Posiada fabrykę zlokalizowną w Polsce dzięki czemu jest w stanie zapewnić produkty najwyższej jakości oraz wsparcie i obłsugę serwisową na terenie całego kraju. Wśród ekranów rozwijanych recznie znajdziemy modele przeznaczone do montażu ściennego lub sufitowego. Ekrany mogą być wyprodukowane w różnych formatach w zależności od przeznaczenia ekranu. Są to formaty 1:1, 4:3, 16:9 oraz 16:10.

 

Ekrany Winch to kompaktowe, lekkie i proste w użyciu ekrany rozwijane ręczne za pomocą systemu korbowego. Dzięki rozwiązaniu korbowemu w dłuższym okresie użytkowania materiał projekcyjny pozostaje praktycznie w pierwotnym stanie, zupełnie inaczej niż w przy ekranach z uchwytem, tzw. "manual pull-down". Adeo Winch to produkty o unikalnej charakterystyce: najwyższym standardzie jakości, nowoczesnym włoskim wzornictwie oraz możliwościach personalizacji oferowanych przez system PSS - Personal Screen System, umożliwiający wyprodukowanie ekranu możliwie najbardziej dopasowanego do potrzeb klienta.

 

 

W zależności od potrzeb ekrany mogą być wyposażone w różne powierzchnie projekcyjne o indywidualnych właściwościach. Podstawowymi parametrami powierzchni jest sposób wyświetlania obrazu; projekcja przednia lub tylna, następnym jest współczynnik odbicia tzw. gain. Powierzchnie Reference White (gain 1.0) oraz Vison White (gain 1.2) to podstawowe białe powierzchnie do zastosowań w kinie domowym lub biurze. W pomieszczeniach o naturalnym nasłonecznieniu oraz przy projekcji 3D idealnie sprawdzi się powierzchnia Helios White (gain 1.8). Powierzchnia Vision White Pro ( gain 1.2) charakteryzuje się zastosowaniem czarnego spodu z tylnej strony materiału. Powierzchnie stosuje się w momencie gdy za ekranem znajduje się źródło światła. W pomieszczeniach w których nie można zapewnić dostatecznego zaciemnienia a chcielibyśmy uzyskać większy kontrast zaleca się stosowanie powierzchni w kolorze szarym takie jakie Reference Grey ( gain 0.9) oraz Ambient Grey (gain 1.3). W ofercie dostępne są także powierzchnie akustyczne charakteryzujące się mikrootworami, dzięki którym możliwe jest umieszczenie źródła dźwięku za ekranem bez utraty jakości audio. Do tej grupy zalicza się powierzchnie Helios White Acoustik – przy projekcji 3D, Vision Acoustik - otwory o wielkości 0,5mm oraz Vision Makro Acoustik – otwory o wielkości 1,3 mm. Przedostatnią grupą są powierzchnie do projekcji tylnej Vision Rear (gain 1.0) oraz Vison Rear DB (gain 0.8). W przypadku tych powierzchni projektor znajduje się za ekranem. Takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej w projekcjach plenerowych, salach widowiskowych oraz aulach . W odpowiedzi na rosnący rynek sektora usług i wypożyczeń Adeo stworzyło powierzchnie charakteryzujące się wyjątkową elastycznością i odpornością na zagniecenia. Do projekcji przedniej jest to Vision Fold (gain 2.5) a do projekcji tylnej Vision Fold Rear (gain 2.8). Ekrany elektryczne Adeo mogą być dodatkowo wyposażone w czarne ramki i czarny górny top. W standardzie ekrany są sterowane za pomocą przełącznika ściennego ale można go wymienić na sterowanie radiowe.

 

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.