Aktywna Tablica 2023 wystartowała!
21.06.2023

Aktywna Tablica 2023 wystartowała!

Skorzystaj z naszego doświadczenia, od ponad 20 lat dostarczamy wyposażenie dla edukacji. Pomagamy szkołom na każdym etapie programu Aktywna Tablica oraz służymy fachową pomocą w doborze sprzętu oraz wiedzą o jego praktycznym zastosowaniu w edukacji. Pomagamy przygotować wnioski o dofinansowanie.

 

 

 

Aktywna tablica to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Na program w latach 2020–2024 przewidziano kwotę 361 mln 455 tys. zł, z czego 290 mln zł ma pochodzić z budżetu państwa. Na realizację programu w 2023 roku przeznaczono 70 mln zł z budżetu państwa.

 

 

Przykładowe zestawy przygotowe przez ABC PREZENTACJI

 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 14 000 PLN
 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 17 500 PLN
 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 35 000 PLN
 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 43 750 PLN
 

Urządzenia brajlowskie

 

 

Program Aktywna Tablica zakłada wsparcie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę.

 

Wkład własny może zostać także rozliczony w ramach wkładu rzeczowego, w skład którego wlicza się sprzęt komputerowy i inne urządzenia TIK wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne (zakupione w roku złożenia wniosku, ale nie później niż w dniu złożenia wniosku o udział w programie Aktywna Tablica). Ze wsparcia mogą skorzystać jedynie szkoły, które nie brały udziału w programie Aktywna Tablica w poprzednich latach.

 

Wsparciem finansowym w ramach Programu w 2023 roku zostaną objęte:

 

- szkoły podstawowe, które nie otrzymały wsparcia finansowego w poprzedniej edycji programu
  w latach 2017–2019;
- szkoły ponadpodstawowe;
- szkoły kształcące uczniów niewidomych;
- szkoły kształcące uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami;
- specjalne ośrodki szkolno–wychowawcze.

 

Program dotyczy szkół publicznych i niepublicznych:

 

 • każda szkoła podstawowa i ponadpodstawowa lub szkoła za granicą może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 14 tys. zł;
 • każda szkoła podstawowa kształcąca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami, może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 35 tys. zł;
 • każda szkoła podstawowa kształcąca uczniów niewidomych może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 35 tys. zł;
 • każdy specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego na zakup specjalistycznej drukarki w wysokości nie wyższej niż 100 tys. zł.

 

W ramach Programu Aktywna Tablica 2023 placówka edukacyjna może zakupić:

 

 • Publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (w tym szkoły za granicą):
   

- tablice interaktywne z projektorami
- monitory interaktywne
- projektory
- laboratoria cyfrowe
- roboty
- głośniki
 

        Kwota dofinansowania + wkład własny:  14 000 + 3 500 = 17 500 zł
 

 

        Kwota dofinansowania + wkład własny: 35 000 + 8 750 = 43 750 zł
 

 

 • Szkoły podstawowe, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze względu na różnorodne zaburzenia rozwojowe:

- specjalistyczne oprogramowanie do pomocy dydaktycznych lub narzędzi do
terapii, wykorzystywanych w TIK

- komputer stacjonarny lub laptop, jeżeli jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania
pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania
 

        Kwota dofinansowania + wkład własny: 35 000 + 8 750 = 43 750 zł
 

 

 • Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze:
   

- drukarki brajlowskie
- drukarki druku wypukłego
- drukarki 3D
 

        Kwota dofinansowania + wkład własny: 100 000 + 25 000 = 125 000 zł
 

 

 

Harmonogram Programu

 


 

 

Szczegółowe informację oraz wnioski znajdują się na stornie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/aktywna-tablica

 

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.