Jak samodzielnie dobrać ekran do projektora ?
14.02.2024

Jak samodzielnie dobrać ekran do projektora ?

Chcesz kupić ekran i projektor?  Co wybrać najpierw? Jak dobrać ekran do wybranego projektora?  Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces.   Nie chcesz sam wybierać , zadzwoń 22 848 15 01 - doradzamy zawsze GRATIS.

 

Na stronie http://www.projectorcentral.com każdy zainteresowany może samodzielnie sprawdzić, jak dobrać odpowiednią wielkość ekranu do posiadanego projektora. Żeby skorzystać z kalkulatora projekcji wchodzimy na powyższą stronę i wybieramy zakładkę „Throw Calculator”, następnie z listy wybieramy producenta projektora i model projektora. Możemy również znaleźć nasz projektor wpisując jego model w okno wyszukiwarki. Po wybraniu właściwego modelu projektora na ekranie pojawią się podstawowe informację o wybranym przez nas projektorze oraz szereg możliwych ustawień i parametrów do wyboru.

W pierwszej kolejności powinniśmy ustawić odpowiednią jednostkę miary klikając  przycisk „Units”. Mamy do dyspozycji centymetry, metry, cale i stopy. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego format wyświetlanego obrazu czyli „Aspekt Ratio”. Kalkulator sam wstępnie ustawi odpowiedni format obrazu w zależności od rozdzielczości natywnej naszego projektora ale możemy również zmienić format obrazu na inny jeśli taką możliwość daje nam projektor. W zależności od danego modelu projektora może to być format 4:3, 16:10 , 16:9. Ostatnim elementem do określenia jest rodzaj instalacji projektora. Przy instalacji projektora na uchwycie pod sufitem musimy zaznaczyć opcję „Ceiling Mount”. Kiedy już dokonaliśmy tych ustawień możemy przystąpić do sprawdzania odległości projekcyjnych.

Na stronie są umieszczone trzy suwaki:
 

  • Throw Distance – służy do określenia odległości obiektywu projektora od powierzchni ekranu.
  • Image Size – służy do określenia wielkości obrazu, jego szerokości, wysokości lub przekątnej.
  • Zoom Range – symuluje zoom projektora za pomocą którego możemy zmniejszyć lub zwiększyć wielkość obrazu.

     

Odległości projekcyjne możemy obliczyć na dwa sposoby:
 

  • Z góry zakładamy wielkość ekranu, jaką chcemy uzyskać.
     

Za pomocą suwaka „Image Size”, wybieramy odpowiednią dla nas wielkość obrazu, niech to będzie np. szerokość 250 cm i blokujemy ten parametr za pomocą symbolu kłódki. 

Z suwaka „Throw Distance” możemy odczytać jaka będzie odległość obiektywu projektora od powierzchni ekranu.

 

 

 

Odległość ta ma pewien zakres, w naszym przypadku od 3,38 metra do 7,11 metra. Zakres ten wynika z tego że projektor ma wbudowany zoom optyczny pozwalający na zmianę wielkości obrazu.

 

 

Na schemacie rysunkowym możemy odczytać wszystkie interesujące nas parametry tj., szerokość, wysokość i przekątną obrazu, odległość projekcyjną projektora jak i offset projektora.

 

 

  • Z góry zakładamy odległość pomiędzy projektorem a ekranem.

Za pomocą suwaka „Throw Distance”, wybieramy odpowiednią dla nas odległość instalacji projektora, niech to będzie np. odległość 4 metry.

 

 

Z suwaka „Image Size” możemy odczytać jaką szerokość ( wysokość lub przekątną ) obrazu możemy uzyskać z odległości 4 metrów. W naszym przypadku będzie to szerokość obrazu od 141 cm do 296 cm. Szerokość ta również jest jakimś zakresem bo wielkość obrazu może być regulowana zoomem. Może oczywiście być tak z danej odległości nie uda nam się uzyskać pożądanej szerokości obrazu wtedy pozostaje nam zwiększyć lub zmniejszyć odległość projekcyjną.

 

 

 

 

Jeżeli nie są Państwo pewni, co do własnych wyliczeń wielkości ekranu i odległości projektora od ekranu, prosimy oczywiście o kontakt z naszymi handlowcami. 
 

Dobór ekranu i projektra jest zaswze GRATIS.

 

Napisz do nas:
biuro@abcprezentacji.pl


Zadzwoń do nas:
tel.  515 523 997, 797 259 309, 22 848 15 01
 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.