Jaki ekran kupić, aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię projekcyjną ?

Jaki ekran kupić, aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię projekcyjną ?

W momencie, gdy kupiliśmy nowy projektor, pozostał nam jeszcze wybrać odpowiedni ekran projekcyjny. Trzeba podjąć nie tylko decyzję o tym, jakiego rodzaju powierzchnia ma zostać użyta, czy jaka przekątna będzie odpowiednia do warunków w których odbywać się będzie projekcja. Ważnym elementem jest też typ ekranu, a to ma bezpośredni związek z pomieszczeniem (jego wielkością, wystrojem etc.), a także z tym, jakie są oczekiwania wobec niego.


Jednym z warunków, jaki musi spełnić ekran jest idealnie płaska powierzchnia projekcyjna.


Wyróżnić możemy 2 główne typy ekranów : zwijane i ramowe.


Pierwsza grupa to ekrany rozwijane, ręcznie lub elektrycznie. W przeciwieństwie do ramowych, po zwinięciu są dużo mniej widoczne (mała i estetyczna kaseta zainstalowana pod sufitem nie rzuca się w oczy) lub w ogóle niewidoczne (modele do zabudowy sufitowej). Część osób doceni też opcję automatycznego wysuwania, co potęguje "kinowy klimat".


Do wad zaliczyć należy to, że na tego typu ekranach mogą pojawiać się pofałdowania i przez to obraz może być delikatnie zniekształcony. Oczywiście nie jest to regułą, ale osoby oczekujące najwyższej jakości produktów zwykle nie akceptują takich niedociągnięć. Dla nich propozycją godną uwagi są ekrany ramowe i rozwijane elektrycznie z napinaczami oferujące najgładszą powierzchnię.

 

ekran adeo z napinaczami


Ekrany elektryczne z napinaczami czyli ekrany łączące w sobie dwie podstawowe zalety ekranów ramowych i rozwijanych. Gwarantują idealnie płaską i naciągniętą powierzchnię, jednocześnie zapewniając dyskrecję dzięki możliwości montażu w kasecie lub w suficie (ekrany do zabudowy sufitowej). Co istotne, ekrany z napinaczami są dostępne w praktycznie każdym rozmiarze: od małych (124x70cm, Adeo Tensio Motorized Linear) aż do dużych, przeznaczonych do sal konferencyjnych, czy aul (564x423 cm, Adeo Tensio Alumax). Jest to stosunkowo nowa propozycja producentów, ale szybko znajduje uznanie wśród odbiorców, mimo wyraźnie wyższej ceny w porównaniu do ekranów bez napinaczy.


Warto zaznaczyć, że firma Adeo w swoich ekranach opiera się o całkowicie autorski system napinaczy - Tensio. Dzięki specjalnym obciążnikom umieszczonym na końcach dolnej listwy, linka napinająca jest cały czas naprężona i idealnie wygładza powierzchnie projekcyjną. Dodatkowo, aby sprostać oczekiwaniom klientów, ekrany  można zamówić również z tradycyjnym system napinaczy opracowanym przez firmę Dalite czyli tzw. Tensio Classic.

 

ekran z napinaczami


W chwili obecnej Adeo oferuje 5 modeli ekranów z napinaczami:

 

Ekran Tensio Motorized Professional

Ekran Tensio Motorized Elegance

Ekran Tensio Motorized Linear

Ekran Tensio Alumax

Ekran Tensio Classic Incell


Jeśli chodzi o ekrany ramowe to różnice tkwią tutaj przede wszystkim w użytej powierzchni, wielkości i materiałach oraz stylu samego obramowania. Główną zaletą są idealnie naciągnięte powierzchnie materiału. Nie ma na nich żadnych pofałdowań, dzięki czemu obraz jest perfekcyjnie gładki. Wadą jest natomiast to, że raz zawieszony ekran będzie cały czas widoczny, co w wielu przypadkach, może być poważną przeszkodą i niedogodnością.

 

ekran ramowy adeo

 

Ważnym elementem (i często pomijanym) w tego typu ekranach jest rama. Wbrew pozorom ma ona wpływ na efekt projekcji. Dobrym przykładem może być tutaj ekran firmy Adeo z rodziny Plano. Specjalnie zaprojektowana rama nie tylko odpowiednio odbijaja padające światło, przez co zwiększa kontrast, ale może być pokryta czarnym velvetem, który idealnie absorbuje promienie. Do tego dochodzi jeszcze bardzo estetyczny i elegancki wygląd, który podkreśli stylowy wystrój wnętrza.

 

Ekrany ramowe w naszej ofercie :

Ekran Plano
Ekran FramePro

Ekran Imager

W razie pytań odnośnie wyboru jak najbardziej dopasowanego ekranu do Państwa potrzeb zachęcamy do kontaktu z handlowcami - tel : 22 848 15 01


Materiały zebrane i opracowane przez ABC PREZENTACJI

Wszelkie prawa zastrzeżone, (C) ABC PREZENTACJI 2007-2011

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.