Dlaczego warto kupić ekran ramowy ?

Dlaczego warto kupić ekran ramowy ?

Duże sale konferencyjne, profesjonalne instalacje audio-video czy hi-endowe kina domowe wyposażone są najczęściej w bardzo dobry sprzęt projekcyjny. Użycie wysokiej jakości projektorów skłania do zakupu równie dobrego jakościowo ekranu. W takim momencie odpowiednim wyborem powinien być ekran ramowy.

 

Dlaczego ekran ramowy? Odpowiedź jest prosta: oferuje on najbardziej płaską powierzchnię wśród wszystkich typów ekranów (rozwijane ręcznie i elektrycznie). Poza tym jest absolutnie odporny na przypadłości ekranów ręcznych, jakim są fałdowania się materiału pierwotnie i z upływem czasu. Idealne naciągnięcie powierzchni na wszystkie 4 krańce pozwalają uniknąć najmniejszych nawet zniekształceń.

 

Duże znaczenie ma rama ekranu. Są one tak skonstruowane, aby nie tylko poprawiać kontrast (kąty wewnątrz ramy odbijają światło do boków, a nie do widza lub do ekranu), ale także po to, by swoim wyglądem idealnie komponować się do wystroju wnętrza. Tak jest np. w przypadku ekranów ramowych firmy Adeo Plano, przeznaczonego do kina domowego. Jest on standardowo oferowany z czarnym kolorze ramy, ale na życzenie można pokry ramę czarnym velvetem - ten wybór polecamy szczególnie. Jest to materiał idealnie absorbujący światło z projektora, dzięki czemu niwelowane są refleksy lampy i jeszcze bardziej podkreślony smak i styl pomieszczenia. Warto pamiętać, że wszystkie ekrany tego typu, wyposażone są w system montażu, który jest niewidoczny po ich zawieszeniu.

 

Ciekawostką jest obecność, w ofercie producentów, również przenośnych ekranów ramowych. Oprócz oczywistych zalet takiego rozwiązania, dochodzi też szybki montaż i dużo mniejsze wymiary zestawu po złożeniu co ułatwia transport ( niestety waga takich ekranów jest zwykle duża). W ekranach ramowych przenośnych mamy do czynienia z powierzchniami typu Fold, które można wielokrotnie zwijać i składać i nie będą tracić swoich właściwości, dzięki czemu pozostaną zawsze gładkie.


Obecnie w ofercie mamy dostępne następujące ekrany ramowe:

 

Ekran Adeo Plano

ekran plano

Plano jest ekranem ramowym opracowanym przez pracowników Działu Badań i Rozwoju firmy Adeo Screen i zaprojektowanym specjalnie na rynek kin domowych. Adeo Screen zwróciło szczególną uwagę na aluminiowe profile, które stanowią ramę dla materiału projekcyjnego: jest to cecha wyróżniająca, ponieważ wewnętrzna część profili optymalizuje odbijanie światła, a co za tym idzie, zapewnia lepszą jakość wyświetlanego obrazu.

Adeo opracowało profile ramowe o wewnętrznym kącie 45 stopni, dzięki czemu rozpraszane jest zbędne światło pochodzące od ewentualnych zakłóceń w wyświetlaniu. Powoduje to, że światło może być odbijane do boków za ekranem, a nie w kierunku do widza lub w kierunku samego ekranu. W ten sposób możliwe jest zwiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu: strumień wyjściowy rzutnika, który pada na brzeg ekranu (zbędne światło) nie wpływa już negatywnie na wynik projekcji i ogólna jakość obrazu jest lepsza. W przypadku ekranów Plano firma Adeo Screen zwróciła uwagę także na inny, ważny aspekt: powierzchnia profili jest wykończona czarną farbą (w standardzie), ale istnieje także możliwość wykończenia profili czarnym aksamitem ( velevetem ), materiałem, który całkowicie absorbuje światło.

Czarny aksamit jest nie tylko elegancki, ale także zwiększa percepcję kontrastu. Aksamit jest nakładany w drodze specjalnego procesu: profil pokrywany jest cienką warstwą gorącego, klejącego płynu a następnie profile wkładane są do specjalnego urządzenia, gdzie aksamit jest nakładany na profile za pomocą pola elektromagnetycznego, które umożliwia perfekcyjną orientację każdego pojedynczego włosa.

Ekran może być instalowany na ścianie za pomocą systemu uchwytów mocujących, schowanych za profilem. Materiał projekcyjny jest przymocowany do profilu za pomocą gumek, które zapewniają idealnie płaską powierzchnię.

Ekran Plano z czarnym aksamitnym wykończeniem stanowi prawdziwe "dzieło sztuki" wśród ekranów produkowanych przez Adeo Screen i jest produktem właściwym dla klientów, pragnących w ich domach produktów o najwyższym standardzie wykończenia.


Ekran Adeo Frame

ekran ramowy adeo

Ekran Frame to ekran ramowy przeznaczony do trwałych instalacji audiowizualnych - profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych.

Ekran ramowy Frame wykonany jest z solidnych, prostokątnych, aluminiowych profili i materiału projekcyjnego, mocowanych razem za pomocą gumek. System ten zapewnia osiągnięcie idealnie płaskiej powierzchni projekcyjnej.

Profile obwodowe wykonane z najwyższej jakości aluminium (rozmiar 7,5X2,5 cm). Dostarczane są razem z metalowymi płytkami w kształcie litery L, aby umożliwić perfekcyjne zmontowanie czterech rogów. Para haczyków umieszczona w górnej części profilu, umożliwia mocowanie ekranu na ścianie w formie "obrazu" lub zawieszania ekranu na suficie.

Ekran ten, dostępny w jest w formatach 4:3 i 16:9, 16:10 lub innych na zamówienie.

Ekran może być instalowany zarówno na stałe, jak również tymczasowo (np. wynajem). Istniej możliwość zakupu wersji ze statywem oraz także ze specjalnymi powierzchniami projekcyjnymi typu Fold - o dużo większej elastyczności, całkowicie odpornych na tzw. "efekt pamięci materiału".

Przy zakupie ekranów o szerokościach podstawy 145-385cm jest możliwość wyboru jednej z czterech kombinacji zapięcia materiału (wersja Frame Pro). Przy szerokościach 485-685cm zapięcie pozostaje tradycyjne (patrz instrukcja obsługi).

Ekran Frame Pro FB - powierzchnia projekcyjna pokrywa ramę, materiał przypinany do boków ramy przy użyciu klipsów na prowadnicach.
Ekran Frame Pro RB - powierzchnia projekcyjna przypinana od tyłu ramy przy użyciu klipsów na prowadnicach.
Ekran Frame Pro FE - powierzchnia projekcyjna pokrywa ramę i jest napięta przy użyciu elastycznych gumek i bolców na prowadnicy z tyłu ramy.
Ekran Frame Pro RE - powierzchnia projekcyjna montowana tradycyjnie przy użyciu elastycznych gumek i bolców na prowadnicach z tyłu ramy.


Ekran Adeo Imager

ekran adeo imager

Ekran ramowy Imager, "odchudzona" wersja ekranu Frame, przypominający ramę telewizora plazmowego, zrobiony jest z prostokątnych, aluminiowych profili i materiału projekcyjnego, mocowanych razem za pomocą gumek. System ten zapewnia osiągnięcie idealnie płaskiej powierzchni projekcyjnej. Ekran Imager doskonale sprawdza się w zastosowaniach kina domowego, nie sprawia efektu masywności, tak, jak rama ekranu Frame, przeznaczonego na rynek profesjonalny.

Profile obwodowe wykonane z najwyższej jakości aluminium. Dostarczane są razem z metalowymi płytkami w kształcie litery L, aby umożliwić perfekcyjne zmontowanie czterech rogów.

Ekran ten dostępny jest w trzech rozmiarach o szerokościach całkowitych 160, 200 i 250cm, w formatach 4:3 i 16:9, i jest przeznaczony na rynek kina domowego, ale oczywiście równie dobrze można wykorzystywać go w innych zastosowaniach.

Ekran Imager występuje także w wersji velvet (wykończenie velvetem). Powstał on z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach i na wyspecjalizowany rynek kin domowych, gdzie najważniejszym czynnikiem wyboru jest przede wszystkim jakość wyświetlanego obrazu.

Główną cechą ekranu Imager Velvet jest pokrycie profili ram ekskluzywnym czarnym aksamitem, który całkowicie absorbuje światło. Ekran ten zdecydowanie zwiększa percepcję obrazu. Aksamitne wykończenie ram ekranu idealnie niweluje wszelkie niedoskonałości projekcji.

Materiały zebrane i opracowane przez ABC PREZENTACJI

Wszelkie prawa zastrzeżone, (C) ABC PREZENTACJI 2007-2011

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.