Jak wybrać ekran projekcyjny do sali konferencyjnej ?
08.02.2016

Jak wybrać ekran projekcyjny do sali konferencyjnej ?

Ekrany projekcyjne są nieodłącznym elementem każdej sali konferencyjnej. Wybierając ekran do takiej sali, musimy zastanowić się, czy ma to być ekran montowany na stałe, czy może będziemy chcieli go używać też w innych salach. Jeśli ekran ma być mobilny, to wybór nie będzie dużym problemem, wybieramy wtedy ekrany na trójnogu lub ekran ramowy na nogach. Ekrany te występują w formatach 4:3, 16:10, ewentualnie 1:1.W naszej ofercie można znaleźć ekrany na trójnogu kilku producentów między innymi: 2x3, Nobo, Avtek, Kauber, Suprema.

 

Jeśli ekran projekcyjny ma być zamontowany w sali konferencyjnej na stałe, to w pierwszej kolejności musimy zdecydować, w jaki sposób i do czego ekran będzie mocowany.

 

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest wybór ekranu do instalacji ściennej/sufitowej. Taki ekran za pomocą uchwytów, często zamontowanych już w kasecie jest montowany do ściany lub do sufitu. Drugim rozwiązaniem, kiedy sala konferencyjnej posiada sufit o konstrukcji podwieszanej, jest  zakup ekranu w kasecie przeznaczonej do zabudowy. Wtedy kaseta ekranu jest niewidoczna, ponieważ jest zabudowana pomiędzy stropem właściwym, a sufitem podwieszanym, powierzchnia projekcyjna rozwija się bezpośrednio z sufitu. Takie rozwiązanie jest estetyczne, ale niestety droższe niż ekran do montażu ściennego/sufitowego.

 

W przypadku montażu ściennego kasetę ekranu możemy zawiesić na odpowiedniej wysokości, w przypadku montażu sufitowego lub montażu w zabudowie musimy zadbać o to, żeby obraz wyświetlany z projektora nie zaczynał się zaraz pod sufitem, bo jest to nie komfortowe dla oglądających. Zazwyczaj korygujemy wysokość powerzchni projekcyjnej zamawiając w ekranie górny, czarny pas rozbiegowy, który obniży nam wyświetlany obraz.

 

 

 

 

W naszej ofercie znajdują ekrany projekcyjne przeznaczone do montażu ściennego/sufitowego np: Adeo Motorized Professional 243x137 cm, jak i ekrany w kasetach przeznaczonych do zabudowy np: Adeo Incell 250x141 cm.

 

Wielkość ekranu jest uzależniona od wielkości sali, w której ma być zainstalowany, możliwości technicznych jego montażu, oraz od projektora, który posiadamy lub zamierzamy kupić. Zazwyczaj ekran dopasowujemy do projektora. Urządzenia projekcyjne mają różną optykę, dlatego wielkość ekranu jest uzależniona od modelu projektora i odległości projekcji. Wszystkie te wielkości można sprawdzić za pomocą kalkulatora projekcji.

 

Kolejnym parametrem, o którym musimy zdecydować jest format ekranu. Format ekranu powinien być dostosowany do formatu projektora, czyli może to być 4:3, 16:10 , lub też format 16:9, który coraz częściej jest również stosowany również w ekranach do sal konferencyjnych.

 

Większość ekranów wybieranych do sal konferencyjnych jest sterowanych elektrycznie, zazwyczaj w komplecie z ekranem dostajemy przełącznik naścienny, przewodowy. Każdy ekran elektryczny może być dodatkowo wyposażony w sterowanie radiowe na pilota (radio lub podczerwień). Kiedy mamy ograniczony budżet możemy wybrać ekran rozwijany ręcznie, za pomocą korby np: Adeo Winch Professional 243x137 cm.

 

W zależności od potrzeb producenci oferują w swoich ekranach różne powierzchnie projekcyjne, w przypadku ekranów marki Adeo powierzchnią przeznaczoną do ekranów prezentacyjnych jest Vision White, w przypadku ekranów marki Avers Matt White lub White Ice. Kiedy za ekranem będzie się znajdować silne źródło światła należy wybrać powierzchnię która będzie miała czarny tył. W ekranach marki Adeo taką powierzchnią będzie Vision White Pro.

 

Większość producentów umożliwia personalizację swoich ekranów, oznacza to, że przy wyborze ekranu nie musimy kierować się sztywno wielkościami podanymi w cenniku. Producent może wykonać ekran o wymaganych wymiarach, takich jakich potrzebujemy, może go wyposażyć w odpowiedniej wysokości czarny górny top, czarną ramkę i różne systemy sterowania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ekranów.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen oferuje szeroki asortyment produktów zaprojektowanych i opracowanych, aby spełniać wymagania rynku profesjonalnego oraz klientów korporacyjnych: elektryczne ekrany rozwijane z napinaczami (Tensio Motorized), elektryczne ekrany rozwijane (Motorized), ekrany ręcznie rozwijane systemem korbowym (Winch), ekrany elektryczne dużego formatu tj. o szerokości 500,600cm (Alumax), stacjonarne ekrany ramowe (Frame), ekrany ramowe (Folder) oraz ekrany ręcznie rozwijane (Cyber). Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości materiałami do powierzchni przedniej lub tylnej. Rynek profesjonalny wymaga ekranów do różnych zastosowań, od typowych instalacji AV oraz edukacyjnych do szerszych i większych instalacji (sale spotkań, sale konferencyjne, aule). Adeo Screen dostarcza odpowiednich produktów do różnego typu zastosowań dzięki systemowi PSS, który pozwala otrzymać ekrany w formacie zarówno 4:3 (najbardziej popularne zarówno w instalacjach AV jak i edukacji) jak i 1:1 (do zastosowania w edukacji).

Sektor kina domowego (home theatre) charakteryzuje się wysoką dynamiką i reprezentuje wyzwanie na przyszłość. Ekrany Adeo dla tego segmentu rynku konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. Klienci końcowi i osoby prywatne zazwyczaj zwracają dużą uwagę na koncepcję "value for money", ponieważ wydają swoje własne pieniądze. Aby sprostać tym ważnym wymaganiom (value for money) Adeo Screen oferuje serię elektrycznych i stacjonarnych ekranów ramowych o formacie 16:9, dostępnych także ze specyficznymi materiałami projekcyjnymi dopasowanymi do zastosowań home theater (takim jak VisionGrey - powierzchnia hi-contrast lub VisionAcoustik - materiał z mikroperforacją), dostępnych także z czarnymi ramkami i ze specjalnym dodatkowym górnym czarnym pasem (tylko dla ekranów elektrycznych) i ze specjalnymi cechami technicznymi. Adeo Screen oferuje dwa specjalne modele ekranów: ekrany stacjonarne ramowe Plano z profilami pokrytymi czarnym matowym aksamitem (dzięki specjalnemu procesowi, który wykorzystuje pole elektromagnetyczne do prawidłowego przyklejenia aksamitu do aluminiowych profili), lub malowane farbą proszkową: jest to bardzo modny i elegancki produkt, który pozwala otrzymać bardzo wysoki kontrast obrazu. Ekrany elektryczne Tensio posiadają z kolei innowacyjny, autorski system napinania, który pozwala zawsze utrzymać idealną płaskość materiału projekcyjnego, nawet w przypadku ekranów z dodatkowym czarnym topem o wyskości 100cm. Ten uznany model reprezentuje prawdziwe dzieło sztuki wśród produktów dedykowanych do kina domowego.