Ekrany projekcyjne - sterowanie na pilota czy naścienne ?
24.07.2012

Ekrany projekcyjne - sterowanie na pilota czy naścienne ?

Sterowanie ekranów projekcyjnych może odbywać się manualnie lub automatycznie (elektrycznie). W każdym z ekranów elektrycznych sterowanie naścienne jest w komplecie, ale aby poprawić komfort użytkowania takiego ekranu, sterowanie może odbywać się za pomocą zdalnego pilota wykorzystującego do transmisji danych fale radiowe lub podczerwień.

Systemy sterujące dostępne są w wersji do instalacji wewnątrz obudowy ekranu, które są instalowane podczas produkcji, oraz w wersji z własną obudową przeznaczone do samodzielnej instalacji podczas integracji systemu projekcyjnego. Sygnał sterowania występuje w dwóch wariantach radiowym, który jest zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu ponieważ nie trzeba pilota kierować bezpośrednio na nadajnik lub na podczerwień IRDA, który wymaga od użytkownika precyzyjnego skierowania sygnału do nadajnika, jednak jego zaletą jest to, że sygnał podczerwieni możemy zaprogramować, co pozwala na wyeliminowanie kilku pilotów.

sterowanie avers rc2

Biorąc pod uwagę duże zróżnicowanie możliwych instalacji ekranów przygotowaliśmy bogatą ofertę różnorodnych systemów sterujących.

Firma Avers ma w swojej ofercie kilka typów sterowań :


System zdalnego sterowania na podczerwień ALFA IR

- Instalowany po instalacji ekranu
- Sterownik ekranu posiada własną obudowę
- Dodatkowa dedykowany przełącznik naścienny z wbudowanym odbiornikiem podczerwieni
- Zasięg pilota zdalnego sterowania na podczerwień - ok. 7 metrów

System Zdalnego sterowania radiowego ALFA RADIO
- Instalowany po instalacji ekranu
- Sterownik ekranu posiada własną obudowę
- Możliwość obsługi przez kilka pilotów (do 20 sztuk)
- Dodatkowa dedykowany przełącznik naścienny z wbudowanym odbiornikiem podczerwieni
- Zasięg zdalnego sterowania – w terenie otwartym do 100 metrów, wewnątrz budynku do 35 m

System sterowania sygnałem wyzwalającym z projektora ALFA TRIGGER

(wersja bezprzewodowa lub za pośrednictwem kabla)
-System instalowany po instalacji ekranu
- Transmisja sygnałów sterujących za pośrednictwem kabla lub bezprzewodowo
- Sterownik ekranu posiada własną obudowę
- Możliwość ręcznego sterowania urządzenie
- Zasięg zdalnego sterowania – w terenie otwartym do 100 metrów, wewnątrz budynku do 35 m

System sterowania wyzwalany poborem prądu elektrycznego przez projektor BETA

- System instalowany po instalacji ekranu
- Posiada nadajnik oraz odbiornik sygnałów podczerwieni i jest przeznaczony do transmisji sygnału sterującego z pilota projektora do projektora zainstalowanego ponad sufitem podwieszanym

- Sterownik ekranu posiada własną obudowę

Sterownik naścienny CKWS
-Sterownik naścienny z blokadą kluczem.


Firma Adeo ma w swojej ofercie również kilka typów sterowań :

Bezprzewodowy odbiornik radiowy Nice z możliwością sterowania z projektora Trigger
- System instalowany po instalacji ekranu
- W komplecie odbiornik, pilota nalezy dokupić (do wyboru podłużny NICE lub kostka NICE)
- Sterownik ekranu posiada własną obudowę

Wbudowane bezprzewodowe sterowanie radiowe Adeo

- Instalowany wyłącznie w fabryce
- W komplecie odbiornik i pilot (do wyboru podłużny NICE lub kostka NICE)

System sterowania na podczerwień IRDA

- System instalowany po instalacji ekranu
- odbiornik naścienny, pilot należy dokupić oddzielnie
- działa z różnymi sterowaniami dostępnymi na rynku

 

Ponadto oferta sterowań firmy Adeo jest poszerzona o dodatkowe akcesoria takie jak obudowy na piloty. Do wyboru mamy kilka bardzo ciekawych rozwiązań, które występują w wersjach odpornych na wstrząsy do umieszczenia na biurku lub w kieszonce naściennej. Obudowa owalna na biurkowa występuje w kolorach pomarańczowym, białym lub przeźroczystym, obudowa prostokątna lub kwadratowa naścienna jest w kolorze aluminium, białym, grafitowym, czarnym, przeźroczystym oraz zielonym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą obszerną ofertą ekranów, sterowań i akcesoriów.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen oferuje szeroki asortyment produktów zaprojektowanych i opracowanych, aby spełniać wymagania rynku profesjonalnego oraz klientów korporacyjnych: elektryczne ekrany rozwijane z napinaczami (Tensio Motorized), elektryczne ekrany rozwijane (Motorized), ekrany ręcznie rozwijane systemem korbowym (Winch), ekrany elektryczne dużego formatu tj. o szerokości 500,600cm (Alumax), stacjonarne ekrany ramowe (Frame), ekrany ramowe (Folder) oraz ekrany ręcznie rozwijane (Cyber). Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości materiałami do powierzchni przedniej lub tylnej. Rynek profesjonalny wymaga ekranów do różnych zastosowań, od typowych instalacji AV oraz edukacyjnych do szerszych i większych instalacji (sale spotkań, sale konferencyjne, aule). Adeo Screen dostarcza odpowiednich produktów do różnego typu zastosowań dzięki systemowi PSS, który pozwala otrzymać ekrany w formacie zarówno 4:3 (najbardziej popularne zarówno w instalacjach AV jak i edukacji) jak i 1:1 (do zastosowania w edukacji).

Sektor kina domowego (home theatre) charakteryzuje się wysoką dynamiką i reprezentuje wyzwanie na przyszłość. Ekrany Adeo dla tego segmentu rynku konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. Klienci końcowi i osoby prywatne zazwyczaj zwracają dużą uwagę na koncepcję "value for money", ponieważ wydają swoje własne pieniądze. Aby sprostać tym ważnym wymaganiom (value for money) Adeo Screen oferuje serię elektrycznych i stacjonarnych ekranów ramowych o formacie 16:9, dostępnych także ze specyficznymi materiałami projekcyjnymi dopasowanymi do zastosowań home theater (takim jak VisionGrey - powierzchnia hi-contrast lub VisionAcoustik - materiał z mikroperforacją), dostępnych także z czarnymi ramkami i ze specjalnym dodatkowym górnym czarnym pasem (tylko dla ekranów elektrycznych) i ze specjalnymi cechami technicznymi. Adeo Screen oferuje dwa specjalne modele ekranów: ekrany stacjonarne ramowe Plano z profilami pokrytymi czarnym matowym aksamitem (dzięki specjalnemu procesowi, który wykorzystuje pole elektromagnetyczne do prawidłowego przyklejenia aksamitu do aluminiowych profili), lub malowane farbą proszkową: jest to bardzo modny i elegancki produkt, który pozwala otrzymać bardzo wysoki kontrast obrazu. Ekrany elektryczne Tensio posiadają z kolei innowacyjny, autorski system napinania, który pozwala zawsze utrzymać idealną płaskość materiału projekcyjnego, nawet w przypadku ekranów z dodatkowym czarnym topem o wyskości 100cm. Ten uznany model reprezentuje prawdziwe dzieło sztuki wśród produktów dedykowanych do kina domowego.