Ekrany projekcyjne do sal konferencyjnych
27.05.2011

Ekrany projekcyjne do sal konferencyjnych

W sali konferencyjnej, gdzie prowadzone są prezentacje multimedialne przy użyciu projektora, niezbędnym elementem wyposażenia jest ekran projekcyjny. Jego powierzchnia zapewnia wysokiej jakości obraz i wykorzystuje do maksimum możliwości stosowanego projektora.

Do prezentacji najczęściej stosowane są ekrany w formacie 4:3, 16:10, coraz rzadziej  1:1. Stosując format 4:3 wykorzystuje się cały obszar powierzchni projekcyjnej, ponieważ obraz w tym formacie wyświetlają projektory powszechnie stosowane do konferencji. Format 16:10 stosujemy w przypadku wyświetlania obrazu z coraz bardziej popularnych komputerów i projektorów z rodzielczością WXGA.  Format 1:1 to kwadrat, więc pozostaną niewykorzystane poziome pasy materiału. Jest to jednak najbardziej ekonomiczny sposób obniżenia powierzchni projekcyjnej, gdy ekran musi zostać przymocowany do sufitu w wysokim pomieszczeniu.

Jeśli w sali znajduje się już projektor i jest przymocowany na stałe, ekran dobiera się tak, aby obraz rzucany przez projektor maksymalnie wypełniał materiał projekcyjny. Jeśli w stałej ofercie nie ma ekranu o dokładnie takim wymiarze, jaki jest potrzebny (a projektor nie jest wyposażony w funkcję ZOOM), niektórzy producenci mogą wyprodukować ekran dokładnie w wymiarze wymaganym przez zamawiającego. Zaleca się jednak najpierw wybór projektora, a następnie ekranu do niego.

Najpowszechniej stosowanym rodzajem materiału projekcyjnego jest powierzchnia dwustronnie biała (w zależności od producenta możliwe nazwy: WhiteIce, VisionWhite).

Jeżeli ekran jest montowany przy ścianie i istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia źródła światła za ekranem (np. okno)  lub w sytuacji, gdy ekran ma się rozwijać przed oknem lub będzie zawieszony w połowie pomieszczenia (w dużych salach konferencyjnych, gdzie projekcja odbywa się jednocześnie na kilku ekranach) stosuje się białą powierzchnię z czarnym tyłem, dzięki której światło zza ekranu nie będzie wpływać na jakość obrazu (np.: MattWhite, VisionWhitePro).

ekran do sali konferencyjnej

Rodzaj ekranu dobiera się w zależności od warunków instalacyjnych pomieszczenia. Najwygodniejszym, najpewniejszym i najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest wybór ekranu elektrycznie rozwijanego z opcjonalnie dostępnym sterowaniem na pilota. Ekran elektryczny może być do montażu sufitowo-ściennego lub do zabudowy sufitowej.

Rozwiązaniem ekonomicznym, zdecydowanie lżejszym i bardzo prostym w montażu są ekrany ręcznie rozwijane. Mogą być wyposażone w mechanizm sprężynowy lub korbę, gdzie ta druga opcja jest bardziej niezawodna, powierzchnia rozwija się równomiernie, dzięki czemu przez długi okres użytkowania nie odkształci się i nie pofałduje.

Polecane ekrany :

Ekran Adeo Motorized Professional
Ekran Adeo Alumax
Ekran Adeo Alumid

Ekran Avers Cumulus
Ekran Avers Solaris
Ekran Avers Solar

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl

Katalog ekranów Adeo
Katalog powierzchni materiałów projekcyjnych Adeo

Zapoznaj się z poradnikiem : "Jak wybrać ekran projekcyjny ?"

Adeo Screen jest producentem wysokiej jakości ekranów projekcyjnych przeznaczona dla wszystkich typów klientów - do profesjonalnych instalacji AV, dla sektora publicznego i edukacyjnego, wyposażenia sal konferencyjnych oraz do użytku w kinie domowym.

Wśród ekranów elektrycznych przeznaczonych na rynek profesjonalny możemy znaleźć ekrany do montażu ścienno sufitowego z serii Professional z napinaczami i bez. Ekran ten występuje również w wersji rozwijanej ręcznie- Winch Professional. Wśród modeli wielkoformatowych producent proponuje ekrany z serii Alumid i Max One. Oba modele mogą być wyprodukowane z napinaczami lub bez. Oprócz ekranów do montażu ścienno sufitowego Adeo produkuje również modele do zabudowy sufitowej i są to Inceel oraz Max Iceel. Oba modele mogę być wyposażone w napinacze. W ofercie Adeo znajdują się również ekrany ramowe. Są to modele z serii Framepro. Wszystkie powyższe ekrany projekcyjne dostępne są z wysokiej jakości powierzchniami do projekcji przedniej lub tylnej. Ekrany mogę być wyprodukowane w różnych formatach 4:3, 16:10, 16:9, 1:1. Mogą być wyposażone w czarna ramkę oraz w czarny górny top.

W segmencie kina domowego Adeo konkurują z najlepszymi producentami ekranów na poziomie międzynarodowym i jednocześnie oferują cechy wyróżniające, które są ważne, aby utrzymać zaufanie klientów. W ofercie ekranów elektrycznych przeznaczonych do montażu ścienno sufitowego producent oferuje ekran z serii Elegance. Ekrany te mogą być wyprodukowany z napinaczami lub bez oraz występują w wersji ręcznej – Winch Elegance. Wśród modeli do zabudowy sufitowej znajdziemy modele Inceel oraz Max Inceel. Warto tu również wspomnieć o dwóch innowacyjnych modelach ekranów Adeo - Onsuperior oraz Insuperior. Oba modele ekranów są wyposażone w specjalny system napinaczy oraz charakteryzują się możliwością wykonania ekranu z wysokim górnym topem do 140 cm. Wśród modeli ekranów do kina domowego w ofercie Adeo znajdziemy również ekrany ramowe z serii Plano, Prestige, Frameles, Cinema. W ekranach do kina domowego możemy zastosować różne powierzchnie projekcyjne, począwszy od białej powierzchnie Reference White, poprzez szare powierzchnie Reference Grey, Ambient Grey oraz powierzchnie perforowane VisionAcoustik.